Chorzów: Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 6.1.3 / I / 2014
Numer ogłoszenia: 78334 - 2014; data zamieszczenia: 10.03.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy , ul. Opolska 19, 41-500 Chorzów, woj. śląskie, tel. 032 3497101, faks 032 3497100.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego - Powiatowy Urząd Pracy.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 6.1.3 / I / 2014.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu SZANSA DLA CIEBIE realizowanego w zakresie poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 w następujących zakresach: 1. Glazurnik-posadzkarz (6 osób w I edycji); 2. Malarz-tapeciarz (6 osób w I edycji); 3. Piekarz (6 osób w I edycji); 4. Pracownik obsługi lotnisk i terminali (6 osób w I edycji); 5. Pracownik administracyjno-biurowy (10 osób w I edycji); 6. Florysta z elementami decoupage (10 osób w I edycji); 7. Kosmetyczka z wizażem + manicure, pedicure, stylizacja paznokci (8 osób w I edycji). Miejscem, w którym zgodnie z programem szkolenia będą odbywać się zajęcia musi być miasto Chorzów lub miasto bezpośrednio sąsiadujące z Chorzowem (tj. Katowice, Ruda Śląska, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Bytom, Piekary Śląskie). Zajęcia muszą odbywać się od poniedziałku do piątku, nie więcej niż 8 godzin dziennie - między godziną 8:00 a 19:00.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 7.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 4.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Wykonawca musi wykazać, że jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz.U. z 2013r. poz. 674 z późniejszymi zmianami), tj. posiada aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczenia wg. formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą, że wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie, minimum 2 usługi szkoleniowe grup, w których co najmniej: a) 6 osób ukończyło szkolenie - obejmujące swym zakresem tematykę szkolenia z zakresu części I: Glazurnik-posadzkarz; z zakresu części II: Malarz-tapeciarz; z zakresu części III: Piekarz; z zakresu części VII: Kosmetyczka z wizażem + manicure, pedicure, stylizacja paznokci. b) 10 osób ukończyło szkolenie - obejmujące swym zakresem tematykę szkolenia z zakresu części V: Pracownik administracyjno-biurowy; z zakresu części VI: Florysta z elementami decoupage. c) 1 osoba ukończyła szkolenie - obejmujące swym zakresem tematykę szkolenia z zakresu części IV: Pracownik obsługi lotnisk i terminali. Oraz potwierdzą odpowiednimi referencjami należyte wykonanie tych szkoleń. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczenia wg. formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy którzy wykażą, że dysponują lub będą dysponować minimum 2 osobami, które w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert przeprowadziły min. 2 szkolenia, którego zakres tematyczny odpowiada zagadnieniom, które wskazana osoba będzie omawiała na szkoleniu objętym przedmiotem zamówienia. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczenia wg. formuły spełnia/nie spełnia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczenia wg. formuły spełnia/nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Oferta cenowa - załącznik 1 do SIWZ; Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - załącznik 2 do SIWZ; Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu - załącznik 3 do SIWZ; Wykaz wykonanych usług szkoleniowych - załącznik 4 do SIWZ; Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia - załącznik 5 do SIWZ; Program szkolenia - załącznik 6 do SIWZ; Preliminarz kursu - załącznik 7 do SIWZ; Oświadczenie o powiązaniu kapitałowym - załącznik 9 do SIWZ; Oświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez właściwy wojewódzki urząd pracy - załącznik 10 do SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
zmiana strony umowy tj. następstwo prawne wynikające z odrębnych przepisów: zmiany ilości uczestników, miejsca odbywania zajęć lub osoby prowadzącej zajęcia - będących następstwem okoliczności, których nie można było przewidzieć. Poza sytuacjami opisanymi powyżej - zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy (wzór umowy stanowi załącznik 8 do SIWZ)
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pup.chorzow.sisco.info/
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie, ul. Opolska 19; 41-500 Chorzów, pokój 18, I piętro.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 20.03.2014 godzina 08:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie, ul. Opolska 19; 41-500 Chorzów, pokój 13, I piętro.
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Szkolenia są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu SZANSA DLA CIEBIE realizowanego w zakresie poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Glazurnik-posadzkarz.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 6 w I edycji, czas realizacji: nie dłużej niż 8 tygodni, program szkolenia: minimalna liczba godzin 230 w tym co najmniej 170 godzin zajęć praktycznych, z czego minimum 80 godzin praktyki zawodowej przeprowadzonej u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż., pierwsza pomoc przedlekarska - przepisy dot. ochrony środowiska - dokumentacja budowlana, kalkulacja kosztów - zagadnienia dotyczące projektowania pomieszczeń - materiały, narzędzia i sprzęt wykorzystywany do prac glazurniczych i posadzkarskich - wykonywanie podłoża na gruncie, przygotowanie podłoża pod posadzki i okładziny ścienne - wykonywanie izolacji przeciwwilgociowych, paroszczelnych, wodoszczelnych - wykonywanie posadzek z płytek - wykonywanie posadzek z tworzyw sztucznych i wykładzin tekstylnych - okładziny z płytek ceramicznych - montaż elementów wykończeniowych i ozdobnych, spoinowanie - posadzki cementowe wylewane na mokro, bezspoinowe, żywiczno- mineralne - posadzki ceglane, lastrykowe - wykonywanie posadzek z parkietów - wykonywanie podłóg drewnianych, montaż paneli podłogowych - praktyka zawodowa w wymiarze co najmniej 80 godzin, przeprowadzona u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Malarz-tapeciarz.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 6 osób w I edycji; Czas realizacji: nie dłużej niż 6 tygodni; Program szkolenia: minimalna liczba godzin: 150 w tym co najmniej 120 godzin zajęć praktycznych z czego minimum 40 godzin praktyki zawodowej przeprowadzonej u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż., pierwsza pomoc przedlekarska - przepisy dot. ochrony środowiska - dokumentacja techniczna, kalkulacja kosztów - przygotowanie tynków - przygotowanie podłoży z drewna i metali - maszyny i sprzęt wykorzystywane do prac malarskich i tapeciarskich - metody malowania, farby wodne, olejne - nowoczesne techniki malarskie - techniki zdobienia powłok malarskich - techniki wykonywania prac tapeciarskich - zdobienia tapet - praktyka zawodowa w wymiarze co najmniej 40 godzin, przeprowadzona u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu, - przeprowadzenie badań orzekających o zdolności do wykonywania przez uczestników szkolenia, pracy na wysokości powyżej 3m. Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić powyższe badania w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Piekarz.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 6 osób w I edycji; Czas realizacji: nie dłużej niż 8 tygodni; Program szkolenia: minimalna liczba godzin: 230 w tym co najmniej 160 godzin zajęć praktycznych, przeprowadzonych u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż., pierwsza pomoc przedlekarska - HACCP - obsługa maszyn, urządzeń, pieców oraz aparatury kontrolno-pomiarowej - korzystanie z prostych środków transportu wewnętrznego - przygotowanie surowców do produkcji, ocena organoleptyczna wyrobów piekarniczych - sporządzanie ciast, ręczne dzielenie i kształtowanie ciasta na podstawowe asortymenty pieczywa - wypiekanie różnych gatunków pieczywa - produkcja galanterii piekarskiej np. rogali, chałek, bułek słodkich i drożdżówek - magazynowanie pieczywa, przygotowanie do ekspozycji i dystrybucji - 160 godzin zajęć praktycznych przeprowadzonych u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu - przeprowadzenie badań w celu uzyskania przez uczestników szkolenia, książeczki zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikom skierowania na powyższe badania w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: Pracownik obsługi lotnisk i terminali.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 6 osób w I edycji; Czas realizacji: nie dłużej niż 16 tygodni; Program szkolenia: minimalna liczba godzin - 450 w tym co najmniej: - 50 godzin lektoratu z języka angielskiego, - 280 godzin zajęć praktycznych, z czego minimum 80 godzin praktyki zawodowej przeprowadzonej u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż., pierwsza pomoc przedlekarska - obsługa podróżnych w portach i terminalach lotniczych, kolejowych, morskich - organizacja portów i terminali - podstawy logistyki i spedycji - towaroznawstwo i ładunkoznawstwo - obsługa magazynów - zasady przeładunku i magazynowania ładunków i towarów w portach i terminalach - eksploatacja urządzeń transportu w portach i terminalach - posługiwanie się technologiami informatycznymi w realizacji zadań z zakresu programu szkolenia - język angielski w wymiarze co najmniej 50 godzin, w eksploatacji portów i terminali - praktyka zawodowa w wymiarze co najmniej 80 godzin, przeprowadzona u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
CZĘŚĆ Nr: 5 NAZWA: Pracownik administracyjno-biurowy.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 10 osób w I edycji; Czas realizacji: nie dłużej niż 7 tygodni; Program szkolenia: minimalna liczba godzin: 200 w tym co najmniej 120 godzin zajęć praktycznych, z czego 40 godzin praktyki zawodowej przeprowadzonej u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż. - organizacja pracy w biurze - prowadzenie dokumentacji kancelaryjno - biurowej - obieg dokumentów w firmie - ewidencjonowanie i archiwizacja dokumentów - ochrona danych osobowych - zarządzanie czasem - obsługa urządzeń biurowych (fax, telefon, skaner, niszczarka, kserokopiarka, drukarka, bindownica) - podstawowe zagadnienia z prawa pracy - elementy kadr i płac - obsługa klienta - obsługa narad i konferencji - obsługa komputera - w tym pakiet biurowy nie starszy niż z roku 2007 - obsługa Internetu i poczty elektronicznej - praktyka zawodowa w wymiarze 40 godzin, przeprowadzona u zewnętrznego pracodawcy zapewniającego rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. - Program szkolenia może być uzupełniony o tematykę związaną z zakresem szkolenia i poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
CZĘŚĆ Nr: 6 NAZWA: Florysta z elementami decoupage.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 10 osób w I edycji; Czas realizacji: nie dłużej niż 7 tygodni; Program szkolenia: minimalna liczba godzin: 200 w tym co najmniej 150 godzin zajęć praktycznych. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż. - podstawowe wiadomości z anatomii, fizjologii i biologii roślin - narzędzia florystyczne - techniki tworzenia układów kompozycyjnych - wiązanki okolicznościowe z roślin żywych i utrwalonych - florystyka komunijna, ślubna, pogrzebowa oraz okolicznościowa - florystyczne dekoracje stołów - urządzanie i aranżacja florystycznego wystroju wnętrz i otwartej przestrzeni - podstawy decoupage - techniki rękodzieła użytkowego - artystyczne pakowanie przedmiotów - obsługa kas fiskalnych.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
CZĘŚĆ Nr: 7 NAZWA: Kosmetyczka z wizażem + manicure, pedicure, stylizacja paznokci.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Ilość osób: 8 osób w I edycji; Czas realizacji: nie dłużej niż 11 tygodni; Program szkolenia: minimalna liczba godzin: 300 w tym co najmniej 200 godzin zajęć praktycznych. Program szkolenia musi zawierać co najmniej: - BHP, ppoż. - teoria kosmetyki - przygotowanie stanowiska pracy - przygotowanie klienta do zabiegów różnego rodzaju - podstawy dermatologii - budowa i typy skóry - choroby skóry - pielęgnacja twarzy - pielęgnacja ciała - zabiegi kosmetyczne - zabiegi oczyszczające - zabiegi pielęgnacyjne - zabiegi wyszczuplające - zabiegi upiększające i regeneracyjne - metody depilacji - pielęgnacja opraw oczu - henna rzęs i brwi - przedłużanie i zagęszczanie rzęs - makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny - wizaż i stylizacja wizerunku - manicure - pedicure - zdobienie paznokci - przedłużanie paznokci różnymi metodami - modelowanie paznokci - przeprowadzenie badań w celu uzyskania przez uczestników szkolenia, książeczki zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikom skierowania na powyższe badania w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia szkolenia..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.